Tapolca vívóklub

Tapolca vívóklub

A tapolcai vívás története:
floret, foil, rapier-153763.jpg
A párbajtőr vívás valamikor Tapolcán, a „TIAC” pályán (a helyén ma négy csillagos szálloda üzemel) egy lapos tetejű épületben indult. Az „edzőterem” kívülről lemállott vakolatával nagyon sokáig mindent elárult a belül várható látványról. Ekkor még Keszthely, Tapolca, Balatonfüred telephelyekkel Balaton Vívóklubként adott lehetőséget a vívást megismerni igyekvő tapolcai fiatalok számára. 2017. nyarán alapítónk, Szalay Gyöngyi álma valóra vált, és megalakult a Tapolca Vívóklub.

Alapítónk

Szalay Gyöngyi (Tapolca, 1968. március 24 – Veszprém, 2017. december 30) hatszoros világbajnok párbajtőrvívó, az atlantai olimpia bronzérmese, a Balaton Vívóklub és a Tapolca Vívóklub alapítója és edzője, önkormányzati képviselő,Tapolca sportéletének kiemelkedő alakja.

Több olimpián is részt vett párbajtőrvívóként, egyéniben és csapatban is. Legjobb egyéni
eredménye bronzérem volt, amit az 1996-os olimpián szerzett meg,  csapatban 1996-ban és
2000-ben is negyedik helyezést ért el. Az atlantai olimpián a végső győztes francia Laura
Flessel későbbi francia sportminisztertől szenvedett vereséget a négy között játszva, 15-10
arányban, a harmadik helyért vívott mérkőzésen 15-13-ra győzte le olasz ellenfelét,  Margherita
Zalaffit . Világbajnokságon hatszor szerzett csapattal világbajnoki címet – legutóbb 1999-ben. Az
aktív sportolás befejezése után edzősködött is.
2017. december 30-án, egy tapolcai kolbásztöltő verseny díjkiosztóján lett rosszul, és több
újraélesztési kísérlet ellenére, még aznap életét vesztette a veszprémi kórházban. 

Edzőink

Megújult a tapolcai vívóterem
SZALAY GYÖNGYIRŐL NEVEZTÉK EL A TAPOLCAI VÍVÓTERMET. A FEJLESZTÉS TÁMOGATÓJA AZ MVSZ VOLT, AZ ÁTADÓN OTT JÁRT TAMÁS HENI FŐTITKÁR, BOCZKÓ GÁBOR SPORTIGAZGATÓ ÉS AZ OLIMPIAI EZÜSTÉRMES SIKLÓSI GERGELY.
Uncategorized
vivoklub

MEFOB 2022.06.11-12.

Szép sikerekkel zárták a Tapolca Vívóklub versenyzői a Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Vívó Bajnokság-ot (MEFOB), melyet Budapesten rendeztek. Klubunk versenyzőinek három érmet is sikerült szerezniük. Férfi

Read More »
Uncategorized
vivoklub

Diákolimpia

2022.05.20-22-én került megrendezésre Budapesten a párbajtőr diákolimpia. Arany érmet szerzett: Bicsérdi Kamilla, Ezüst érmesek: Cséri Sára, Cséri Bence, Bronz érmes: Puskás Máté,5. helyezett: Cserép Dorina.Gratulálunk

Read More »
Uncategorized
vivoklub

Olimpici Grand Prix Bükfürdő 2022.03.11-13.

A serdülő fiúk mezőnyében Makkos Bence az 5. helyen végzett a 75 versenyzőt felvonultató mezőnyben!Gratulálunk Bence!!!A hétvége további helyezései az “Eredmények” menüpont alatt.Hajrá Tapolca Vívóklub!

Read More »
Uncategorized
vivoklub

Nyílt nap volt a Tapolca Vívóklubban

2021.12.27-én nyílt napot tartottunk vívótermünkben. A nyílt nap vendége: Siklósi Gergely világbajnok, olimpiai ezüstérmes párbajtőrvívó volt. A két órás rendezvényen Gergő olimpiai érmét is megnézhették

Read More »
Versenyek
DátumVersenyHelyszín
2022.06.13-18.Olimpici országos bajnokságBalatonfüred
2022.06.10-11.Kadét-Junior előválogatóBudapest
2022.06.04-05.Kadét-Junior előválogatóPécs
2022.05.19-22.Párbajtőr diákolimpiaBudapest
2022.05.13-15.Olimpici grand prix körversenyBékéscsaba
2022.04.23-24.Felnőtt női-férfi magyar kupaBudapest
2022.03.11-12.Olimpici grand prix körversenyBükfürdő
2022.02.11-13.Olimpici grand prix körversenyBudapest
2022.02.05.Junior férfi világkupaBelgrád/Szerbia
2022.01.08.Junior férfi világkupaUdine/Olaszország
2021.12.10-12.Olimpici grand prix körversenySzolnok
2021.12.04-05.Felnőtt vidékbajnokságSzolnok
2021.11.27-28.Junior párbajtőr országos bajnokságBudapest
2021.11.20-21.Kadét párbajtőr országos bajnokságBudapest
2021.11.12-14.Olimpici grand prix körversenyHajdúhadház
Eredmények
Kadét Országos Magyar Bajnokság - Női Párbajtőr Egyéni
2021.11.20. Budapest
114 indulóból a következő helyen végeztek vívóink:
29. Konkoly Evelin
30. Cserép Dorina
72. Cséri Sára
86. Konczek Lina Melodi
Kadét Országos Magyar Bajnokság - Férfi Párbajtőr Egyéni
2021.11.20. Budapest
125 indulóból a következő helyen végeztek vívóink:
46.Bicsérdi Csongor
64.Süketes Miklós Csaba
105.Makkos Bence
Kadét Országos Magyar Bajnokság - Férfi Párbajtőr Csapat
2021.11.21. Budapest
22 csapatból 14. helyen végzett csapatunk.
A csapat összetétele:
Bicsérdi Csongor
Makkos Bence
Süketes Miklós Csaba
Kadét Országos Magyar Bajnokság - Női Párbajtőr Csapat
2021.11.21. Budapest
16 csapatból 10. helyen végzett csapatunk.
A csapat összetétele:
Cserép Dorina
Cséri Sára
Konczek Lina Melodi
Konkoly Evelin
Junior Országos Magyar Bajnokság - Férfi Párbajtőr Csapat
2021.11.28. Budapest
21 csapatból 15. helyen végzett csapatunk.
A csapat összetétele:
Cséri Bence
Kovács Benedek
Kovács Dániel
Junior Országos Magyar Bajnokság - Női Párbajtőr Csapat
2021.11.28. Budapest
17 csapatból 13. helyen végzett csapatunk.
A csapat összetétele:
Cserép Dorina
Cséri Sára
Konkoly Evelin
Kovács Fanni
Junior Országos Magyar Bajnokság - Női Párbajtőr Egyéni
2021.11.27. Budapest
110 indulóból a következő helyen végeztek vívóink:
67. Konkoly Evelin
77.Cserép Dorina
90.Kovács Fanni
99.Cséri Sára
Junior Országos Magyar Bajnokság - Férfi Párbajtőr Egyéni
2021.11.27. Budapest
133. indulóból a következő helyen végeztek vívóink:
3.Kovács Dániel
72.Kovács Benedek
87.Cséri Bence
Olimpici Grand Prix Hajdúhadház 2021.11.12-14.
21. Hegyi Dorka gyermek leány 48 indulóból
47.Bolla Sára gyermek leány 48 indulóból
14.Konczek Lina Melodi újonc leány 78 indulóból
62.Bolla Sára újonc leány 78 indulóból
78.Hegyi Dorka újonc leány 78 indulóból
12.Piller Kristóf törpici fiú 24 indulóból
24.Hegyi Kristóf törpici fiú 24 indulóból
23.Süketes Miklós Csaba serdülő fiú 84 indulóból
31.Makkos Bence serdülő fiú 84 indulóból
19.Konczek Lina Melodi serdülő leány 75 indulóból
Felnőtt Női-Férfi Vidékbajnokság Szolnok 2021.12.04.
18.Szabó Kitti 39 indulóból
1.Kovács Dániel 63 indulóból
9.Cséri Soma 63 indulóból
16.Szabó Ádám 63 indulóból
24.Kovács Benedek 63 indulóból
Olimpici Grand Prix Szolnok 2021.12.10-12.
16. Hegyi Dorka gyermek leány 39 indulóból
20.Bolla Sára gyermek leány 39 indulóból
33.Konczek Lina Melodi újonc leány 62 indulóból
51.Hegyi Dorka újonc leány 62 indulóból
60.Bolla Sára újonc leány 62 indulóból
27.Süketes Miklós Csaba serdülő fiú 62 indulóból
29.Makkos Bence serdülő fiú 62 indulóból
8.Cserép Dorina serdülő leány 55 indulóból
28.Konczek Lina Melodi serdülő leány 55 indulóból
Felnőtt Női-Férfi Országos Bajnokság Budapest 2021.12.17-19.
101.Szabó Kitti 126 indulóból
33.Kovács Dániel 173 indulóból
42.Szabó Ádám 173 indulóból
118.Kovács Benedek 173 indulóból
12 .Férfi csapat (Kovács Dániel, Kovács Benedek, Szabó Ádám) 30 indulóból
Junior férfi világkupa 2022.01.08. Udine
40.Kovács Dániel 203 indulóból
Junior férfi világkupa 2022.02.05. Belgrád
26.Kovács Dániel 229 indulóból
Olimpici Grand Prix Budapest 2022.02.11-13.
24. Hegyi Dorka gyermek leány 58 indulóból
34.Bolla Sára gyermek leány 58 indulóból
20.Nyári Flórián Zsombor törpici fiú 36 indulóból
24.Piller Kristóf törpici fiú 36 indulóból
32.Hegyi Kristóf törpici fiú 36 indulóból
35.Puskás Máté törpici fiú 36 indulóból
7.Konczek Lina Melodi újonc leány 69 indulóból
40.Hegyi Dorka újonc leány 69 indulóból
60.Bolla Sára újonc leány 69 indulóból
36.Süketes Miklós Csaba serdülő fiú 71 indulóból
40.Makkos Bence serdülő fiú 71 indulóból
3.Cserép Dorina serdülő leány 67 indulóból
3.Konczek Lina Melodi serdülő leány 67 indulóból
Olimpici Grand Prix Bükfürdő 2022.03.11-13.
45. Klemens Barnabás gyermek fiú 56 indulóból
27.Hegyi Dorka gyermek leány 49 indulóból
32.Bolla Sára gyermek leány 49 indulóból
21.Piller Kristóf törpici fiú 32 indulóból
24.Hegyi Kristóf törpici fiú 32 indulóból
31.Puskás Máté törpici fiú 32 indulóból
17.Konczek Lina Melodi újonc leány 64 indulóból
32.Hegyi Dorka újonc leány 64 indulóból
40.Bolla Sára újonc leány 64 indulóból
5.Makkos Bence serdülő fiú 75 indulóból
26.Süketes Miklós Csaba serdülő fiú 75 indulóból
22.Konczek Lina Melodi serdülő leány 64 indulóból
35.Cserép Dorina serdülő leány 64 indulóból
28.Horváth Mira törpici leány 34 indulóból
34.Bicsérdi Kamilla törpici leány 34 indulóból
Felnőtt Férfi és Női Párbajtőr MK - U23-as EFC Körverseny Budapest 2022.04.23-24.
110. Szabó Kitti 117 indulóból
109. Kovács Dániel 171 indulóból
112. Szabó Ádám 171 indulóból
124. Kovács Benedek 171 indulóból
Utánpótlás párbajtőr vidék bajnokság Szolnok 2022.04.29-05.01.
15. Tarsoly Csanád gyermek fiú 35 indulóból
28. Klemens Barnabás gyermek fiú 35 indulóból
31. Nyári Flórián Zsombor gyermek fiú 35 indulóból
7. gyermek fiú csapat (Nyári Flórián Zsombor, Klemens Barnabás, Tarsoly Csanád) 8 indulóból
12. Bolla Sára gyermek leány 27 indulóból
15. Hegyi Dorka gyermek leány 27 indulóból
35. Polgári Dániel újonc fiú 38 indulóból
7. újonc leány csapat (Bolla Sára, Hegyi Dorka, Konczek Lina Melodi) 9 indulóból
14. Konczek Lina Melodi újonc leány 30 indulóból
22. Hegyi Dorka újonc leány 30 indulóból
24. Bolla Sára újonc leány 30 indulóból
3. serdülő fiú csapat (Makkos Bence, Polgári Dániel, Süketes Miklós Csaba) 6 indulóból
3. Süketes Miklós Csaba serdülő fiú 24 indulóból
7. Makkos Bence serdülő fiú 24 indulóból
24. Polgári Dániel serdülő fiú 24 indulóból
7. Konczek Lina Melodi serdülő leány 25 indulóból
9. Cserép Dorina serdülő leány 25 indulóból
Olimpici Grand Prix Békéscsaba 2022.05.13-15.
67. Klemens Barnabás gyermek fiú 70 indulóból
26. Bolla Sára gyermek leány 58 indulóból
36. Hegyi Dorka gyermek leány 58 indulóból
31.Nyári Flórián Zsombor törpici fiú 47 indulóból
34.Hegyi Kristóf törpici fiú 47 indulóból
40.Puskás Máté törpici fiú 47 indulóból
28.Konczek Lina Melodi újonc leány 84 indulóból
65.Hegyi Dorka újonc leány 84 indulóból
81.Bolla Sára újonc leány 84 indulóból
24.Süketes Miklós Csaba serdülő fiú 83 indulóból
38.Makkos Bence serdülő fiú 83 indulóból
22.Konczek Lina Melodi serdülő leány 74 indulóból
34.Cserép Dorina serdülő leány 74 indulóból
Magyar kupa 1. Pécs 2022.06.04-05.
28.Cserép Dorina kadét női 75 indulóból
33.Konkoly Evelin kadét női 75 indulóból
39.Cséri Sára kadét női 75 indulóból
40.Konczek Lina Melodi kadét női 75 indulóból
53.Bicsérdi Csongor kadét férfi 89 indulóból
55.Süketes Miklós Csaba kadét férfi 89 indulóból
72.Makkos Bence kadét férfi 89 indulóból
33.Konczek Lina Melodi junior leány 108 indulóból
74.Cserép Dorina junior leány 108 indulóból
82.Kovács Fanni junior leány 108 indulóból
89.Konkoly Evelin junior leány 108 indulóból
20.Süketes Miklós Csaba junior férfi 131 indulóból
23.Bicsérdi Csongor junior férfi 131 indulóból
131.Makkos Bence junior férfi 131 indulóból
Magyar kupa 2. Budapest 2022.06.10-11.
27.Cserép Dorina kadét női 71 indulóból
43.Konczek Lina Melodi kadét női 71 indulóból
44.Konkoly Evelin kadét női 71 indulóból
14.Bicsérdi Csongor kadét férfi 85 indulóból
36.Süketes Miklós Csaba kadét férfi 85 indulóból
82.Makkos Bence kadét férfi 85 indulóból
15.Konkoly Evelin junior leány 100 indulóból
60.Konczek Lina Melodi junior leány 100 indulóból
65.Cserép Dorina junior leány 100 indulóból
68.bicsérdi Csongor junior férfi 122 indulóból
86.Süketes Miklós Csaba junior férfi 122 indulóból
117.Makkos Bence junior férfi 122 indulóból
Olimpici Magyar Bajnokság Balatonfüred 2022.06.13-18.

20.Süketes Miklós Csaba serdülő fiú 79 indulóból
55.Makkos Bence serdülő fiú 79 indulóból
6.Konczek Lina Melodi serdülő leány 77 indulóból
20.Cserép Dorina serdülő leány 77 indulóból
8.Serdülő fiú csapat (Makkos Bence, Polgári Dániel, Süketes Miklós Csaba, Tarsoly Csanád) 12 indulóból
18.Piller Kristóf törpici fiú 70 indulóból
24.Nyári Flórián Zsombor törpici fiú 70 indulóból
40.Bali Gergő törpici fiú 70 indulóból
44.Hegyi Kristóf törpici fiú 70 indulóból
51.Puskás Máté törpici fiú 70 indulóból
41.Tarsoly Csanád gyermek fiú 94 indulóból
52.Klemens Barnabás gyermek fiú 94 indulóból
20.Bolla Sára gyermek leány 76 indulóból
37.Hegyi Dorka gyermek leány 76 indulóból
59.Várnagy Olívia gyermek leány 76 indulóból
7.törpici fiú csapat (Hegyi Kristóf, Nyári Flórián Zsombor, Piller Kristóf, Puskás Máté) 13 indulóból
12.gyermek leány csapat (Bolla Sára, Hegyi Dorka, Várnagy Olívia) 17 indulóból
37.Bicsérdi Kamilla törpici leány 61 indulóból
39.Nagy Anna Sára törpici leány 61 indulóból
47.Gmózer Zoó Dóra törpici leány 61 indulóból
54.Pallanki Leila törpici leány 61 indulóból
55.Horváth Míra törpici leány 61 indulóból
60.Kozma-Bognár Alíz törpici leány 61 indulóból
10.törpici leány csapat (Bicsérdi Kamilla, Horváth Míra, Kozma-Bognár Alíz, Pallanki Leila) 11 indulóból
95.Polgári Dániel újonc fiú 98 indulóból
13.Konczek Lina Melodi újonc leány 79 indulóból
Previous
Next

Partnereink/ Támogatóink

Magyar Vívó Szövetség
DH Trans Kft.
Tapolca Város Önkormányzata
Sportegyesületek Országos Szövetsége
Riseapp Studio
Fórum Pizza Tapolca
DBW Hungary Kft.

Galéria

Letölthető dokumentumok